Obchody Walk nad Bzurą i zawody jeździeckie w Walewicach


Obchody Walk nad Bzurą i zawody jeździeckie w Walewicach - impreza, relacja, zdjęcia, opinie

Obchody Walk nad Bzurą zaplanowano w Walewicach na niedzielę, 11  września. Tego dnia, na walewickim hipodromie, tradycyjnie odbędą się Regionalne\Zawody w Skokach przez Przeszkody.


Niedzielne Obchody Walk nad Bzurą rozpoczną się o godzinie 10:00 oficjalnym powitaniem zaproszonych gości, w tym lokalnych samorządowców. Pod pomnikiem upamiętniającym Bohaterów Września\zostaną złożone przez poszczególne delegacje wieńce i odczytany Apel Poległych. Uroczystą mszę świętą, której przewodniczyć będzie ks. Marek Grabski, proboszcz parafii w Bielawach, zaplanowano na godz. 10:30.


– Obchody Walk nad Bzurą wpisały się już na stałe do kalendarza uroczystości w Walewicach. Serdecznie zapraszam mieszkańców regionu do Walewic w drugą niedzielę września, aby wspólnie upamiętnić 77. rocznicę tych wydarzeń, a w szczególności oddać hołd żołnierzom 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich i bohaterom września 1939 – mówi Jacek Chołuj, pełniący obowiązki prezesa Stadniny Koni Walewice.


Po mszy świętej, inscenizację nawiązującą do wydarzeń z 1939 roku, zaprezentują uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobocie. Na terenie stadniny, przy ujeżdżalni, serwowana będzie również żołnierska grochówka. O godz. 12:00 na walewickim hipodromie rozpoczną się Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody - Memoriał 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Bolesława Chrobrego, w których zobaczymy m.in. członków klubu jeździeckiego Gabon Walewice. Zawodnicy wystartują w klasach mini LL, LL, L, P i N. Powalczą również o Puchar i Nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych.


Organizatorem zawodów w skokach przez przeszkody jest Stadnina Koni Walewice i Klub Jeździecki GabonWalewice. 


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Obchody Walk nad Bzurą i zawody jeździeckie w Walewicach - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka