Metody finansowania pasji jeździeckiej


Metody finansowania pasji jeździeckiej - konia, jeźdźca, opinie, zdjęcia

Jeździectwo to jedno z najdroższych dyscyplin sportowych, wie o tym każdy kto próbował rozwijać swoją pasję jazdy konno. Szczególnie mieszkając w mieście, ciężko jest znaleźć stajnię blisko miejsca zamieszkania, więc do kosztów treningu, dochodzi też koszt i czas dojazdów. Jeśli twoją pasją jest jeździectwo i chcesz rozwijać się, aby móc startować w zawodach jeździeckich, musisz się więc liczyć z wieloma kosztami.


Jakie koszty składają się na profesjonalną jazdę konno?

Po pierwsze, profesjonalne jeździectwo wymaga własnego konia. Aby startować w zawodach, musisz trenować na jednym koniu i to nie na byle jakim, ale takim, który będzie odpowiedni do zaawansowanej jazdy. Jeśli nie jest to twój własny koń, to chęci startowania na danym koniu muszą być przedyskutowane z trenerem, który być może sam jeździ na zawody z danym rumakiem. Dlatego najlepiej mieć własne zwierze. Tutaj jednak sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Posiadanie konia wymaga miejsca w stajni, do tego konia należy karmić i dbać o jego zdrowie. Konie są często bardzo delikatne, więc koszty szczepień, leków i weterynarza, mogą być wysokie. Do tego należy doliczyć koszty odpowiedniego stroju jeździeckiego no i trenera. Jeśli zamierzasz jeździć na zawody, wydatki rosną, ponieważ są one związane nie tylko z transportem własnym, ale także konia. Do tego dochodzą koszty za zawody, noclegi i wyżywienia.


Jak więc zgromadzić na to wszystko środki?

Jedną z popularnych opcji jest praca w stajni Jest to dobra opcja szczególnie dla początkujących. Dzięki temu możesz się przekonać czy naprawdę kochasz konie, ponieważ jazda konno i posiadanie własnego zwierzęcia to także ciężka praca. Wolontariat w stajni pozwoli ci uświadomić sobie, czy jest to na pewno dla ciebie. Za pracę w stajni, możesz otrzymać darmową jazdę konno. Jednak pamiętaj, ustal, ile dokładnie godzin będziesz pracować i ile czasu możesz za to jeździć konno. Ważne jest, aby uzgodnić to na początku rozpoczęcia współpracy ze stajnią, aby nie było niejasności.


Pożyczka prywatna

Pożyczki są obecnie dostępne niemalże dla każdego, a jeśli nagle zabraknie ci środków na przykład na zawody, może to być świetne rozwiązanie. Spośród wielu rodzajów, dobrą opcją jest pożyczka prywatna, którą możesz zaciągnąć u znajomych i rodziny. Obecnie na rynku online jest także możliwość jej otrzymania od osób zupełnie ci nieznanych i do tego całkowicie anonimowo. W tym wypadku warto skorzystać ze sprawdzonych stron, aby pożyczać bezpiecznie.


Sponsor

Nawet jeśli podejmiesz pracę w stajni w zamian za darmową jazdę konno, czeka cię nadal wiele kosztów. Sponsorat to świetny sposób na ich pokrycie. Jednak znalezienie firmy czy organizacji, która będzie sponsorować twoją pasję to nie lada wyzwanie. Pamiętaj, aby się do tego dobrze przygotować. Wypisz korzyści, jakie będzie miał sponsor ze wspierania ciebie, opisz swoją pasję, dotychczasowe osiągnięcia i zacznij wysyłać emaile. Uruchom sieć swoich kontaktów, aby dotrzeć do osób decyzyjnych w firmach, to działa najbardziej efektywnie.


Crowdfunding

Kolejną metodą, bardzo popularną w naszych czasach jest crowdfunding. Swój profil możesz założyć na stronie takiej jak, pomagam.pl, polakpotrafi czy zrzutka i zacząć akcję gromadzenia środków. Pamiętaj, że to wymaga sporego nakładu pracy. Należy udostępniać kampanię na portalach społecznościowych, prowadzić akcję PR oraz zachęcać swoich znajomych i rodzinę do wsparcia. Dobrym przykładem jest reprezentantka w parajeździectwie Karolina Karwowska, która obecnie zbiera środki na własnego konia, aby móc reprezentować Polskę na kolejnej olimpiadzie. Dołącz się do akcji tutaj, zainspiruj się i zacznij swoją!


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Metody finansowania pasji jeździeckiej - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka