Ludzka głupota i nieodpowiedzialność nie zna granic

/ 3 komentarzy

Ludzka głupota i nieodpowiedzialność nie zna granic  - jeździecki, konny, zdjęcia, opinie

Hej. chcę wam coś powiedzieć: w sumię to nie rozumiem jednej rzeczy! A mianowicie ludzkiej głupoty! Dzisiaj rano koleżanka napisała mi wiadomość, że nasz pies stajenny Rocky (czyt.Roki) się utopił.

Na tą wiadomosć zareagowałam płaczem i niedowierzaniem :`jak to? utopił się? Przecież wczoraj się z nim bawiłam, biegał z końmi po zielonych łąkach, był w terenach, jednym słowem cieszył się życiem goniąc swoje marzenia .A dziś już go nie ma?`. Nie wierzyłam ,płakałam życie jest nie sprawiedliwe niewinny pies cieszący się życiem zmarł przez ludzką głupotę i nie dopilnowanie!.


Zaczeło się tak : cztery dziewczyny,razem z Rocky'm wyszli na spacer,był bardzo upalny dzień,piesek świetnie się bawił przynosząc patyki.Nagle pewna dziewczyna nie utrzymała psa na smyczy,ponieważ zagadała się a ten pobiegł po patyk,smycz wyleciała dziewczynie z ręki.Rocky wleciał za patyliem do stawu , dziewczyny nie pomyślały ,ponieważ niewinny pies może się utopić z powodu że staw jest głeboki.I tak się stało, pies ,który dla zabawy wleciał po patyk do stawu zaczął się topić!.Dziewczyny stały i przyglądały się topiącemu pieskowi,Rocki zanużył się ,wynużył się stało się tak 2 razy.Dziewczyny miały wystarczająco dużo czasu ,aby ratować zwierzę lcz nie zrobiły tego.Nie rozumiem czy tak trudno zawołać `Rocky chodź tu,wracaj`? Piesek zawsze się słuchał i nie sprawiał problemów.dziewczyny nie zawołały psa naprawdę tak trudno wydusić z siebie kilka słów by uratować zwierzęciu życię?.Gdyby nie odpowiedzialne dziewczyny zawołały pieska on by nie wszedł, lecz im było dobrze w swoim towarzystwie zagadały się i stała się tragedia.Roki nie dość tego miał chore sercę ,gdy weszedł do wody zaczął się topić dostał szoku termicznego ,jego słabe serce stanęło i tak odszedł <*>.Rocky i tak by żył , gdyby nieodpowiedzialność dziewczyn i głupota ludzka.Jedna z dziewczyn powiedziała mi : ` trudno utopił się i tak prędzej czy później by zdechł` czy tak postępują i mówią ludzie ,którzy kochają zwierzęta.Odpowiedziałam jej na to : `Naprawdę serca nie masz... zawsze moglibyśmy go uspać,nie zrobiliśmy tego ponieważ on nas kochał i z jego sercem nie było jeszcze tak źle wręcz tryskał energią!.I spokojnie by pożył jeszcze pożył na tym świecie,gdyby miał umrzeć to lepiej naturalnie niż przez waszą głupotę się męczyć topiąc się w stawie,i dobrze wiedziałyście że on pływać nie umi i rzadko kiedy na stawy chodzimy.Lecz gdy jest już potrzeba to tylko łapki zamaczał a myśmy go schładzali oblewając go wodą. Nigdy nawet za patykiem ze smyczy go nie spuszczaliśmy`.


I tak odszedł nasz piesek Rocky <*>dn. 02.08.2012r

Chciałam tylko powiedzieć że mnie na miejscu nie było,opowiedziała mi to koleżanka z innej stajni,która przejeżdżała przez las i to wszystko widziała,więc mnie tam nie było a szkoda bo bym pomogła mojemu ukochanemu psiakowi.

Przepraszam że to nie jest o koniach ,ale nie pojmuję głupoty ludzkiej,i pytam się was: CO O TYM SĄDZICIE?

naprawdę przepraszam : że to nie o koniach,że trochę się rozpisałam


 

3
Oceń
(2 głosów)

 

Dokumenty (1)

Galopuje.pl poleca

 

Ludzka głupota i nieodpowiedzialność nie zna granic - opinie i komentarze

nana 33nana 33 (2012-08-10 22:02)
0
smutne ;
GracjuniaGracjunia (2012-08-11 08:35)
0
Też tak uważam ;( i to wszystko przez ludzką głupotę :(
Lastrada2001Lastrada2001 (2012-11-24 14:42)
0
!Te dziewczyny go wołały..nie wiesz bo przy tym nie byłaś!!!!!Co miały tam wskoczyć?!Ty byś nie wskoczyła!!i one nie rzucały mu patyków...Rocky miał słabe serce!I ta dziewczyna sie nie "zagadałą"bo ona z nim leciała ale co niby miał ją do wody pociągnąć!?to go puściłą on miał dużo siły!!i to nie ich wilna!!

skomentuj ten artykuł