Lekarz weterynarii

/ 3 zdjęć

Lekarz weterynarii - dla koni, cena, opinie, zdjęcia

Każdego konia od czasu do czasu trzeba zaszczepić, odrobaczyć, sprawdzić mu zęby. Dlatego jest mu potrzebny dobry lekarz, a także, by mógł służyć pomocą w nagłych przypadkach.
Twój koń musi zostać zaszczepiony przeciwko końskiej grypie i tężcowi. Obu chorobom łatwo zapobioegać, natomiast bardzo trudno leczyć. Koń będzie musiał dostać dawkę początkową, a następnie szczepienie wspomagające raz do roku. Od koni sportowych wymaga się szczepienia raz co pół roku.

Grypa jest bardzo zakaźną chorobą. Jeżeli twój koń się zarazi, wkrótce zarażą siępozostałe. Podczas wizyt w innych stajniach i na zawodach wymagane są świadectwa szczepień.
Tężcem łatwo się zarazić w razie drobnych skaleczeń. Choroba ta może być śmiertelna, więc ogromnie ważne jest przestrzeganie terminów szczepień ochronnych.

Wszystkie konie są zarażone pasożytami, które najczęściej żyją w przewodzie pokarmowym. Niewielka ich ilość nie stanowi problemu, ale zbyt wiele może doprowadzić do poważnej choroby. Aby temu zapobiec konie trzeba odrobaczać. Oznacza to podanie im specjalnego preparatu, który kupuje się od lekarza weterynarii. Zasięgnij dokładnej porady w tej sprawie, zwykle należy to robić mniej więcej co 6-8 tygodni.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Lekarz weterynarii - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka