Kontrgalop

/ 1 komentarzy

Kontrgalop - galopuje.pl

Kontrgalop - znany też jako 'galop na złą nogę' - jest ćwiczenie na posłuszeństwo i elastyczność konia. Do momentu jego wprowadzenia, cała edukacja konia skupiała się na tym, by galopował na wewnętrzną nogę - czyli na prawidłową nogę. Pomoce na wykonanie kontrgalopu na prawą nogę podczas jazdy w lewo:
Dosiad: Waga przeniesiona na prawy pośladek.
Prawa łydka: Na popręgu.
Lewa łydka: Delikatnie przesunięta za popręgiem.
Prawa wodza: Ściskając dłoń prosi o ustawienie.
Lewa wodza: Podtrzymuje, aby zapobiec zbytniemu wygięciu szyi w prawo.
W kontrgalopie prosisz konia o zagalopowanie na nogę , która uważa się za nieprawidłową. Czyli jadąc na przykład w lewo, prosisz konia o galop na prawą nogę. Jest to przeciwieństwo wszystkiego, czego do tego momentu uczył się twój koń. Na początku może nie wiedzieć, o co chodzi, i może sądzić, że galopując na zewnętrzną nogę robi coś nieprawidłowego. Może też czuć się niezręcznie i niewygodnie w takim ustawieniu, zanim nie rozwinie siły i równowagi, która pozwoli mu na łatwiejsze wykonywanie tego ćwiczenia.
W celu uniknięcia nieporozumienia, wyjaśniam, ze jeśli słyszymy terminy 'wewnętrzny' i 'zewnętrzny' w odniesieniu do kontrgalopu, to odnoszą się one do tego, na którą stronę jest wygięty koń, a nie do kierunku, w którym podąża. A więc jeśli jedziesz na lewo kontrgalopem na prawą nogę, prawa strona konia jest stroną wewnętrzną, nawet jeśli po tej stronie jest zewnętrzna ściana ujeżdżalni.


 

5
Oceń
(3 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Kontrgalop - opinie i komentarze

SiwyiAgaSiwyiAga (2013-06-24 18:56)
0
Bardzo podoba mi się ten artykuł - dlatego dałam 5/5 . Na pewno wypróbuję kontrgalop .

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka