Koń Shire - olbrzym wśród koni

/ 4 zdjęć

Koń Shire - olbrzym wśród koni - dla koni, cena, opinie, zdjęcia

Angielski koń Shire jest jedną z najbardziej znanych i wyróżniających się raz z grupy koni pociągowych, a także jednym z największych i najbardziej majestatycznych koni na świecie. Wywodzi się od średniowiecznych koni bojowych, które dzięki swej ogromnej sile brały udział w bitwach, niosąc na grzbiecie rycerzy w pełnej zbroi. Rasa koni Shire ma w rodowodzie konie fryzyjskie a później otrzymała jeszcze domieszkę krwi koni brabanckich. Koń ten został sprowadzony przez Holendrów do pracy przy osuszaniu mokradeł na obszarze wschodniej Anglii. Dopiero pod koniec XIX wieku zaczęto w Anglii selekcjonować najlepsze okazy i w ten sposób powstała obecna rasa.

Konie Shire są znane z cierpliwego, spokojnego i łagodnego usposobienia; prawdziwe ,,miłe olbrzymy"". Niesamowite jest to, iż te silne, naprawdę ciężkie zwierzęta w tak łatwy sposób dają się kierować, i często jeżdżą na nich dzieci i drobne kobiety.

Uznaje się umaszczenie kare, brązowe i siwe. Na pokazach preferowane są białe szczotki pęcinowe, powszechne są też białe odmiany na pysku. Konie te osiągają wysokość 165-180 cm w kłębie.


 

5
Oceń
(1 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Koń Shire - olbrzym wśród koni - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł