Kolejny koń czeka na pomoc


Kolejny koń czeka na pomoc  - pomoc, fundacja, ochrona, zdjęcia, opinie

Mamy czas do 15.06 !!!!!!Zośka. Wiejska Zośka. Koń jakich tysiące znajdziecie na polskich wsiach. Mówi się, o nich "konie do woza", albo "konie do roli". Albo po prostu "Zośka". Zośka zazwyczaj nie ma ogrodzenia. Na łbie Zośki pobrzękuje ciężki, zardzewiały łańcuch na końcu upięty do kołka wbitego w ziemie - to cały świat Zosi, tyle ile obiegnie ten wbity kołek.

Jesienią zeszłego roku drut kolczasty oplótł się wkoło zośkowej nogi 17 razy. Był weterynarz, leczył - ale na nodze pojawiła się paskudna narośl z dzikiego mięsa. Zośka nogę obgryza, bo ją swędzi i rana nie ma szansy się wygoić.

Właściciel gdzieś nas wyszukał, sam zadzwonił, abyśmy Zośkę odkupili, bo po za nami zostali już tylko handlarze końmi rzeźnymi. Nikt nie kupi do pracy konia z taką nogą. A czyste sumienie - rzecz bezcenna.

Zośka ma dopiero 5 lat. Los nie obdarował Zośki ani pochodzeniem, ani pięknym ruchem, ani urodą. Nie ma Zośka szans wygrać życia, jest tylko zwykłym wiejskim, chorym koniem. A sny zwykłych wiejskich koni się nie spełniają. Świat nie jest sprawiedliwy.

Pomóżmy spełnić Zośkowe marzenia, podarujmy jej życie, podarujmy jej zdrowie.

Zośka przyjechała do zaprzyjaźnionej z nami stajni, wpłaciliśmy zadatek właścicielowi i do 15 czerwca obiecaliśmy ją spłacić. Potrzebne również są środki na jej leczenie.

Cena jej życia to 2800 zł, koszt leczenia to kolejny wydatek. Jeśli chcesz pomóc Zośce - dokonaj wpłaty na konto zbiórkowe z tytułem "Dla Zosi".

Za każde wsparcie w jej imieniu dziękujemy.


 

5
Oceń
(2 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Kolejny koń czeka na pomoc - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł