Kaski do jazdy konnej

/ 2 komentarzy

Jak w każdej dziedzinie, także i jazda konna posiada swoje elementarne zasady, bez których trudno wyobrazić sobie to hobby. Bez wątpienia zalicza się do nich strój jeździecki i jego poszczególne elementy, które decydują o jakże ważnym w jeździectwie bezpieczeństwie. O ile w początkowej fazie nauki możemy zrezygnować z profesjonalnych bryczesów i butów, o tyle kaski do jazdy konnej powinien posiadać każdy, nawet początkujący jeźdźca.


W jeździe konnej, na każdym etapie nauki, nie trudno o upadek. Wówczas kaski do jazdy konnej sprawdzają się idealnie. Nie tylko chronią samą głowę przed wstrząśnieniem mózgu, ale również osłaniają potylicę, część szyi oraz chronią przed słońcem. Część jeźdźców unika noszenia kasku, zwłaszcza podczas upalnych, letnich dni, jednakże jest to bardzo niebezpieczne. Kapelusze czy czapki z daszkiem nie chronią głowy w żaden sposób.

Jaki zatem kask powinniśmy wybrać? Istnieją różnego rodzaju kaski, np. kaski do jazdy konnej dla dzieci, dla dorosłych. Ceny kasków, w zależności od marki, są bardzo różne. Osobiście uważam, że na kask nie powinniśmy szczędzić pieniędzy i że powinien on posiadać odpowiednią jakość oraz standardy bezpieczeństwa. Jeżdżę konno od 5 lat i o ile początkowo nie jeździłam w bryczesach, a zwykłych spodniach i nie posiadałam profesjonalnych butów, o tyle kask zakupiłam od razu. Mój wybór padł na kaski jeździeckie Casco i nie żałuję.

Część jeźdźców woli od kasków toczki, ale moim zdaniem oprócz walorów estetycznych w niczym nie ustępują kaskom. Kaski przede wszystkim są praktyczniejsze, bezpieczniejsze, wentylowane, no i można je regulować, co zwłaszcza w przypadku dzieci ma bardzo duże znaczenie. Podsumowując, jeśli przymierzasz się do jazdy konnej i nie wiesz jaki element stroju jeździeckiego kupić w pierwszej kolejności – wybierz kask. Bezpieczeństwo to podstawa, a inne elementy stroju mogą poczekać. Skończyły się czasy, w których kaski do jazdy konnej kojarzyły się z topornymi, brzydkimi hełmami. Dziś wybór jest tak duży, że z pewnością znajdziecie dla siebie coś w Waszym budżecie, a na dodatek ładnego i wygodnego. Życzę zatem udanych zakupów!


 

3.7
Oceń
(6 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Kaski do jazdy konnej - opinie i komentarze

BayaBaya (2012-07-11 12:20)
0
Ja także uważam, że kaski są potrzebne i bezpieczne. Na szczęście w Polsce trudno jest teraz znaleźć ośrodek jeździecki, który nie nakazuje jeźdźcom jazdy w kasku - w większości klubów można je teraz wypożyczyć. Ciekawy artykuł.
sonyalfa550sonyalfa550 (2012-07-26 01:22)
0
Dzięki tobie zdecydowałam się na zakup kasku chociaż od jakiegoś czasu myślałam o toczku bo według mnie były najładniejsze itd. :) ale sprawdziłam sobie te kaski z Casco i stwierdziłam że nie odbiegają urodą od toczków a są bezpieczniejsze. Wcześniej od takiego znajomego Mario który prowadzi sklep jeździecki w Niemczech też usłyszałam że nawet mogę jeździć w adidasach i legginsach ale (właśnie) na kask żebym nie żałowała kasy bo to jest najważniejsze... Także cieszę się że trafiłam na ten artykuł bo przynajmniej mam świetny kask :)

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka