Jak przygotować swoje pastwisko na wiosnę?


Jak przygotować swoje pastwisko na wiosnę? - dla koni, cena, opinie, zdjęcia

Jak zadbać wiosną o swoje pastwisko?Sprawdź ogrodzenie. 


Ogrodzenie jest jedną z podstaw zapewniającą bezpieczeństwo. Może być wykonane z różnego rodzaju materiałów i mieć różną wysokość. Bez względu na to jakiego typu jest Twoje, warto sprawdzić czy nie ma w nim uszkodzeń, ubytków i nadal jest wytrzymałe. 


Ogólny przegląd pastwiska to kolejny punkt. Dokładnie sprawdź teren pastwiska. Upewnij się, że nie ma dziur w nawierzchni. Ważna jest również trawa. Koński układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy, a po zimie potrzebuje czasu aby się przyzwyczaić do zmiany paszy. W okresie zimowych wierzchowce spożywają głównie siano, które różni się od świeżej trawy. Dlatego też stopniowo przyzwyczajaj konia wypasając go początkowo tylko godzinę lub dwie. Stopniowo zwiększaj czas, aż zwierzę się przyzwyczai. Jeśli zmianę paszy wykonamy za szybko nasz koń może się boleśnie rozchorować. 


Jeszcze jedną bardzo ważną, a w zasadzie podstawową rzeczą jest odrobaczenie wierzchowca przed wypuszczeniem go na pastwisko. Jeśli mamy więcej koni musimy pamiętać żeby odrobaczyć wszystkie, bo tylko w takim przypadku ma to w ogóle sens.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Jak przygotować swoje pastwisko na wiosnę? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł