Instruktor szkolenia podstawowego PZJ - kursy i ich koszt

/ 2 komentarzy

Instruktor szkolenia podstawowego PZJ - kursy i ich koszt  - pzj, jeździeckiego, prawo, przepisy, zdjęcia, opinie

Mógłby mnie Pan poinformować gdzie na terenie województwa kujawsko - pomorskiego są organizowane kursy na Instruktora Szkolenia Podstawowego i jaki jest jego koszt?


Ostatni kurs w Polsce na stopień Instruktora Szkolenia Podstawowego odbył się w okręgu małopolskim – ośrodek Toporzysko. Działo się to w pierwszym kwartale 2011. Od tego czasu odbywały tylko pojedyncze egzaminy, ale też na południu kraju.

Informacje o kursach należy śledzić na stronach polskiego Związku Jeździeckiego. Kompleksowe kursy nie są zbyt popularne, gdyż ich cena odstrasza uczestników. Kurs w Toporzysku (210h wykładowych) wg ogłoszenia miał ceny jak niżej:
- 1770 zł - zajęcia dydaktyczne
- 910 zł - koszt zakwaterowania i wyżywienia
- 420 zł - Pensjonat dla konia na czas kursu lub, w przypadku przyjazdu bez własnego konia - 575 zł za wynajęcie konia KJK Bór.

Łatwiej jest zebrać uczestników na sam egzamin. Jak wziąć udział w takim sprawdzianie – wystarczy posiadać uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej (IRR) i można przystąpić eksternistycznie do egzaminu praktycznego poszerzonego o teorię sportu. Polski Związek Jeździecki jest na etapie finalizowania umowy z TKKF-em, które to stowarzyszenie organizowało oprócz uczelni sportowych kursy na IRR. Umowa spowoduje, że kursy te będą uznawane przez PZJ i będzie można w trakcie tego kursu przystąpić do trudniejszego egzaminu, który da uprawnienia Instruktora Szkolenia Podstawowego (ISP).

Kiedy zostanie podpisana ta umowa nie wiadomo – ogłoszenie tej zmiany spodziewane jest do końca I kw. 2012.


 

5
Oceń
(1 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Instruktor szkolenia podstawowego PZJ - kursy i ich koszt - opinie i komentarze

jestemzlasujestemzlasu (2012-01-23 18:27)
0
"będzie można w trakcie tego kursu przystąpić do trudniejszego egzaminu, który da uprawnienia Instruktora Szkolenia Podstawowego"
To się nieco mija z prawdą, nadal trzeba będzie robić cały kurs ISP, tyle że kurs IRR będzie mógł stanowić pierwszą część kursu ISP - tak jak jest to już praktykowane w Toporzysku.
Do egzaminu eksternistycznego na ISP będą mogli przystąpić instruktorzy IRR, którzy zdobyli uprawnienia przed zmianą ustawy - tak jak dotychczas.
Pozostali będą musieli robić pełny, dwuczęściowy kurs ISP - tak jak dotychczas.

kowbojka88kowbojka88 (2012-10-07 21:24)
0
witam mam takie pytanie jeśli jestem IRR i chcę zrobic skrócony kurs szkolenia podstawowego a nei mam matury to czy po zdaniu kursu nie otrzymam legitymacji?inaczej pytając czy trzeba miec matury aby zdobyć uprawnienia ISP?

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka