Gra w hacele

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć

Gra w hacele - jeździeckie, koni, zdjęcia, opinie

Znam jedną dość końską grę by przedstawić ją na galopuje.pl .
Zacznę od tego czym są hacele. Hacel jest to hak w formie dwuteownika, stożka lub ostrosłupa, zwykle stalowy, wkręcany lub wspawywany w końce podkowy, aby zapobiec ślizganiu się konia.

Mój dziadek kiedyś kół konie i wkręcał hacele i z jego kolegami grali w hacele, co przekazali z pokolenia na pokolenie i tata mnie nauczył w to grać.

Gramy pięcioma hacelami. Gra ta jest na punkty i podzielona jest na poziomy: jedynki, dwójki, trójki, czwórki, piątki. Po każdym poziomie wykonuje się koszyczek.

Jedynki. Bierzemy wszystkie hacele i wyrzucamy je na miękka powierzchnię tak, aby dobrze było nam je zbierać. po wyrzuceniu jednego hacela w górę musimy wziąć jednego hacela leżącego i złapaniu wyrzuconego po czym jednego odkładamy tą czynność powtarzamy z pozostałymi hacelami.

Dwójki. Znowu wyrzucamy wszystkie hacele tylko, że tak aby dobrze nam było wziąć za jednym razem dwa hacele. Powtarzamy czynność.

Trójki. Wyrzucamy hacele i za jednym razem łapiemy trzy i wyrzuconego hacela. po czym jeszcze jednego łapiemy tak jak w jedynkach.

Czwórki polegają na wyrzuceniu haceli tak abyśmy mogli złapać wszystkie cztery za jednym razem.

Piątki są podobne do jedynek, tylko że nie możemy wypuścić z ręki żadnego hacela i musimy uważać żeby nam nie wypadły.

Koszyczek się wykonuje po każdym poziomie. Polega on Na podrzuceniu haceli w taki sposób aby wierzchem dłoni złapać kilka haceli, po czym podrzucamy je wierzchem dłoni i łapiemy górą albo dołem. Jeżeli nie złapiemy wierzchem żadnego hacela kolejka przechodzi na drugą osobę.

Gra się w dwie osoby. Jeżeli jedna skusi popełniając błąd kolejka przechodzi na drugą. Jeżeli druga skusi pierwsza zaczyna od tego momentu w którym skusiła. Gra jest na punkty, które zdobywa się przy koszyczku. Jeżeli złapiemy na koszyczek np.: trzy hacele (bo można pięć), i złapiemy je wszystkie od góry to mamy 60 punktów. ZA złapanie jednego hacela od góry mamy 20 punktów a za złapanie dołem 10.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Gra w hacele - opinie i komentarze

LosChlopakosLosChlopakos (2017-06-01 13:02)
0
Jeśli ktoś szuka KOBLI lub HECELE i również istnieje to pod innymi nazwami to znalazłem świetną stronkę :) http://www.koble.pl/ Z tego co się dowiedziałem to prowadzą sprzedaż detaliczną i hurtową. Warto sprawdzić! Świetna zabawa!!! :)

skomentuj ten artykuł