Godzina dla Ziemi! W sobotę o 20.30 zgasną najsłynniejsze budynki!

/ 1 komentarzy

Godzina dla Ziemi! W sobotę o 20.30 zgasną najsłynniejsze budynki! - gazeta, film, zdjęcia, opinie

Już w najbliższą sobotę o 20.30 czasu lokalnego zgaśnie iluminacja Opery w Sydney, Emipre State Building w Nowym Jorku, Bramy Indii w Delhi, Wieży Eiffla w Paryżu, Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Big Bena w Londynie i… Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Godzina dla Ziemi WWF to największa prośrodowiskowa akcja na świecie! W Godzinę dla Ziemi WWF włączyło się już ponad 5000 miast w 150 krajach. W Polsce na dwa dni przed godziną zero udział potwierdziła rekordowa liczba 61 miast. Wygaszone zostanie oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków w kraju, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, obiekty na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Dlaczego warto włączyć się do Godziny dla Ziemi WWF i zgasić światło w najbliższą sobotę o 20.30? Małe działania na rzecz Ziemi mogą stanowić ważny początek znaczących zmian - mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska. Aby wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. W Godzinie dla Ziemi WWF liczy się efekt skali – im więcej osób włączy się do akcji, tym lepiej dla Ziemi. Chcemy zachęcić Polaków do drobnych gestów na rzecz naszej planety – wystarczy zacząć segregować odpady, oszczędzać wodę lub gasić światło, gdy wychodzimy z pokoju, wybierać rower zamiast samochodu. Te z pozoru niewielkie zmiany mogą przynieść Ziemi prawdziwą ulgę.

Co zrobią znani Polacy, jeśli do akcji włączy się odpowiednia liczba osób ? Jeśli 100 000 osób potwierdzi swój udział na godzinadlaziemi.pl, to Kora skosi trawę, Michał Piróg z Agnieszką Szulim przepłyną na tratwie z plastikowych butelek na drugi brzeg Wisły, Kinga Rusin udowodni, że w szpilkach nie tylko dobrze wygląda ale i… wejdzie na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, politycy Politycy z PO, PiS i SLD przejadą na jednym rowerze, Beata Tadla i Jarosław Kret zamienią się rolami w telewizji, a Jankes z radia eska poprowadzi imprESKĘ na rowerze.


 

3
Oceń
(2 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Godzina dla Ziemi! W sobotę o 20.30 zgasną najsłynniejsze budynki! - opinie i komentarze

HoneonnaHoneonna (2013-03-22 16:03)
0
I znowu wszyscy będą myśleć, że wyłączenie żarówek pozwoli zaoszczędzić energię. Nikt nie wyłącza elektrowni tylko dlatego, ona ciągle chodzi. Jeśli nawet jakaś część energii nie będzie zużyta, po prostu się zmarnuje. Co więcej, jeśli w akcję włączyłaby się naprawdę duża liczba osób, która po pewnym czasie naraz włączyłaby prąd... Jako akcja o efekcie psychologicznym- może, jako realne działanie dla ekologii- no przepraszam.

skomentuj ten artykuł