Extreme Trail w Polsce


Extreme Trail w Polsce - konkurs jeździecki, wyniki, nagrody, zdjęcia, opinie

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją nowej konkurencji jeździeckiej, którą wprowadza do naszego kraju Polska Liga Western i Rodeo (PLWiR). Extreme Trail to pokonywanie przeszkód, które można spotkać podczas jazdy w terenie, a także w codziennej pracy w gospodarstwie.

Od kilku miesięcy PLWiR chciało wprowadzić Extreme Trail do Polski. Na początku tego roku  w ośrodku jeździeckim BLB Western Horses odbyły się spotkania na których zawody nowej konkurencji jeździeckiej zostały wpisane do oficjalnego kalendarza PLWiR oraz utworzona została komisja Extreme Trail.

Nowoutworzone przepisy zostały przedstawione do zatwierdzenia Zarządowi PLWiR, który objął je swoim patronatem. Należy podkreślić, że Extreme Trail to nie typowa konkurencja westernowa, ale ogólnojeździecka to znaczy, że będą mogli startować wszyscy zainteresowani, niezależnie od stylu jazdy, który reprezentują na co dzień. W założeniu przepisy akcentują sportowo-rekreacyjny charakter konkurencji.

Z myślą o rozwijającym się dynamicznie ruchu naturalnego szkolenia koni powstała klasa „trail in hand”, która w odczuciu organizatorów powinna stać się ciekawą propozycją zabawy z ziemi.
Śmiało można powiedzieć, że Polska Liga Western i Rodeo proponuje Wam pierwszą w Polsce konkurencję łączącą różne środowiska: klasyczne, naturalne i westernowe. „Mamy nadzieję, że extrem trail, oprócz dobrej zabawy, stanie się również okazją do wzajemnego poznawania się, integrowania oraz poznawania różnych stylów użytkowania koni. Mimo faktu, iż stawiamy głównie na dobrą zabawę, to planujemy także zorganizowanie w 2014 roku mistrzostw Polski w extreme trailu. Przed sezonem planowane jest szkolenie sędziowskie, które uzupełni wiedzę sędziów PLWiR na temat extreme traila”

Serdecznie zapraszamy osoby, które są zainteresowane współpracą w propagowaniu konkurencji oraz organizacją zawodów w extreme trailu w Polsce do kontaktu z Polską Ligą Western i Rodeo.

Załączamy przepisy i Regulamin Extreme Trail.


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

Gorąca piątka