Dzikie konie

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć

Dzikie konie - jeździeckie, koni, zdjęcia, opinie

dzikie konie - jesteśmy tak przyzwyczajeni do ich widoku w swoim najbliższym otoczeniu - cierpliwe wierzchowce w szkółkach jeździeckich , posłuszne kucyki na letnich festynach - że widok koni w ich naturalnym środowisku, czy są to rozległe równiny Ameryki, czy australijski interior, czy też łagodne wzgórza i wrzosowiska Anglii, potrafi nas zupełnie zaskoczyć. Zapomnieliśmy, że koń jest częścią naszego życia z powodu swojej natury, a nie dlatego, że narzuciliśmy mu to.

Porośnięte trawą połacie naszej planety są do tej pory zasiedlone przez dzikie konie i jakże tragiczne byłoby, gdyby miało się to zmienić. Jeżeli Darwinowskie prawo mówiące o tym, że przetrwają najlepiej dostosowani, wciąż obowiązuje, wówczas koń nadal będzie się rozwijać, będzie prosperować i przynosić w nadchodzących latach pożytek człowiekowi.

Z natury towarzyskie, konie są zwierzętami stadnymi - każdy posiadacz koni wie, że wypuszczone razem na pastwisko, stworzą pewną hierarchię, pewien porządek w stadzie, i będą przez większość czasu pozostawać w grupie, nawet jeżeli są to konie zupełnie różnych typów ras - Dzikie konie.


 

4.8
Oceń
(4 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Dzikie konie - opinie i komentarze

MontanaMontana (2010-03-28 12:40)
0
DZikie konie zawsze działały na moją wyobraźnię ,bo czy jest coś bardziej dynamicznego niż tabun w galopie ,różnokolorowe rozwiane grzywy,pracujące mięśnie pod cienką skórą,dziko żyjace konie to ciągłe źródło piękna i wolności.Można na nie patrzeć bezkońca i chciałoby się popędzić razem z nimi.

skomentuj ten artykuł