Dlaczego minister Jurgiel zwolnił Marka Trelę?


Dlaczego minister Jurgiel zwolnił Marka Trelę? - koni, koński, jeździecki, opinie, zdjęcia

Podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel jako powód odwołania ze stanowiska prezesa stadniny Marka Treli podał, tu cytat: „złodziejstwo”. Słowa ministra wzbudziły w wielu środowiskach oburzenie, tym bardziej, że nie ma żadnego wyroku przeciwko byłemu
M. Treli.


- Tutaj miliony wypadają, a panowie zaczynają mnie pytać, czy padła klacz, czy nie padła. Bądźmy poważni, teraz ważniejsze jest, czy było złodziejstwo, czy wnioski CBA są zasadne – mówił minister Jurgiel podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa, dowodząc jednocześnie, że kwestia ewentualnego „złodziejstwa” nie jest rozstrzygnięta. W innym momencie posiedzenia minister powiedział jednak stanowczo: - Za złodziejstwo zwolniłem, nie za niefachowość”.

Argumentując odwołanie prezesa Marka Treli ze stanowiska prezesa stadniny koni arabskich w Janowie Podlaskim, resort podawał dotychczas różne powody. Obok niegospodarności, wspominano śmierć znanej klaczy Panissimy, do której doszło jesienią ubiegłego roku. Po tym jednak, jak już za nowego prezesa padły dwie klacze należące do Shirley Watts, decydenci związani z PiS zmienili argumentację. Oskarżenia sformułowane przez ministra Jurgiela pod adresem Treli są o wiele większej wagi. I to stąd, tym bardziej, że nie ma przecież żadnego wyroku w tej sprawie, oburzenie wielu środowisk mających zupełnie inną opinię na temat odwołanego prezesa.

Minister Jurgiel rozwijając swoją wypowiedź dotyczącą „złodziejstwa” powiedział, że kontrolerzy wykryli w słynnej stadninie chaos w dokumentach, brak umów na dzierżawę nieruchomości, luki w rejestracji umów, a także nieprawidłowości w zasadach najmu mieszkania przez M. Trelę. Nieprawidłowości mają też dotyczyć organizacji Dnia konia Arabskiego oraz znanej na całym świecie aukcji Pride of Poland.

- Jako minister, który przyszedł naprawiać to państwo, trzymać facetów, którzy z działalności na majątku państwowym lekkie życie sobie organizują? – powiedział minister, a podsumowując swoje stanowisko dodał, że nie zamierza się tłumaczyć ze swojej decyzji.

Nie wiemy, kiedy kontrowersje wokół zmian kadrowych w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie się wyjaśnią, niewątpliwie to, co się ostatnio dzieje poważnie szkodzi wizerunkowi obu ośrodków, będących dotąd dumą Polaków, dostrzeganą i docenianą na całym świecie.


foto: kadr nagrania posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa, źródło TVN24


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Dlaczego minister Jurgiel zwolnił Marka Trelę? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł