Czy stać mnie na jazdę konną?


Czy stać mnie na jazdę konną? - konna, jeździecka, do jazdy konnej, opinie, zdjęcia

Powiedzmy sobie szczerze, że jazda konna nie należy do taniego rodzaju sport. Ubiór,sprzęt, opłaty za treningi, to wszystko kosztuje, a jeśli posiadamy własnego konia to już w ogóle musimy się liczyć z wydatkami. Czy jest zatem sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jednocześnie nie odmawiając sobie jazdy konnej?

W pierwszej kolejności powinniśmy robić ,,przemyślane"zakupy. Zanim udamy się do sklepu przemyślmy dokładnie co nam jest na prawdę w danym momencie potrzebne i dokonajmy zakupu tylko tych rzeczy. Po drugie szukajmy promocji. W ten sposób wydając niewielkie pieniądze możemy kupić rzeczy bardzo dobrej jakości. 

Należy pamiętać, że na niektórych elementach ekwipunku zdecydowanie oszczędzać nie powinniśmy, a  należą do nich:

- Siodło. 

Siodło to podstawa w jeździectwie. Musi być dobrej jakości, wygodne dla nas i naszego wierzchowca. Źle dobrane siodło wpływa zdecydowanie negatywnie na nasze plecy i koński grzbiet. 

- Bryczesy.

Najlepiej zakupić bryczesy, które ułatwią nam stabilniejsze utrzymanie się na koniu, czyli te z pełnym lejem.

- sztylpy i sztyblety.

Powinny być bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości.

- Kask jeździecki.

To bezapelacyjnie jeden z najważniejszych elementów, bez którego się na konia po prostu nie powinno wsiadać. Zapewnia ochronę głowy jeźdźca w trakcie ewentualnego upadku. Powinniśmy wybrać model jak najbardziej wytrzymały i koniecznie pasujący do naszej głowy. Oczywiście jest także możliwość wypożyczenia kasku w szkółce jeździeckiej. 

 Na czym możemy jeszcze zaoszczędzić?

Istnieją pewne elementy wyposażenia jeździeckiego, na które nie musimy wydawać fortuny, żeby dobrze spełniały swoje funkcje. Należą do nich:

- bluzka, podkoszulek, kurtka dla jeźdźca. Nie muszą być to rzeczy koniecznie jeździeckie, ale nie mogą krępować ruchów jeźdźca.

- derka i czaprak dla konia. Można je kupić taniej szukając wśród mniejszych firm, a równie dobrej jakości jak te kupione w większej. 

- szafka na sprzęt jeździecki,

- zestaw kantar plus uwiąz.  

Jak widać można troszkę zaoszczędzić jednocześnie korzystając z uroków jazdy konnej.  


 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Czy stać mnie na jazdę konną? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka