Co zabrać na zimowy obóz konny

/ 2 komentarzy

Co zabrać na zimowy obóz konny - konna, jeździecka, do jazdy konnej, opinie, zdjęcia

Idzie zima, a co za tym idzie, upragnione przez większość uczniów, ferie Najbliższa, dłuższa przerwa w nauce już niebawem, warto więc już teraz wybrać sprawdzony obóz zimowy, który pozwoli Wam rozwinąć nasze umiejętności jeździeckie. Równolegle z tym dylematem pojawia się pytanie co zabrać na obóz konny. W tym tekście postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Zaczynając od niezbędnego – musimy spakować oczywiście wszystkie elementy stroju, w którym jeździmy konno – bryczesy, sztyblety, kask, kamizelkę, oraz coś ciepłego – bluzę, sweter, kurtkę, rękawiczki i koniecznie ciepłe skarpetki. Pogoda bywa kapryśna, a szkoda byłoby zrezygnować z jazdy tylko z powodu brakującego swetra czy frotowych skarpet.

Osobiście zawsze zabieram kilka koszulek, które pozwalają mi ubrać się na cebulkę i chronić skutecznie przed owianiem. Czasem, gdy jest bardzo zimno, zakładam pod bryczesy rajstopy. UWAGA! Jeśli nasz wyjazd jest dłuższy i jeśli takie posiadamy, warto zabrać zapasową parę bryczesów, na wypadek gdyby bardzo się ubrudziły lub zamokły.

Często takim feriom towarzyszą liczne atrakcje, np. wyjazd na basen i tu przydaje się kostium kąpielowy. Często organizowane są również kuligi, dlatego zabieram też spodnie narciarskie – na ostrą zimę i długi przejazd w bezruchu są idealne – nie przepuszczają wiatru, nie przemiękają. Nie zawsze towarzystwo na feriach przypada do gustu, dlatego warto na wszelki wypadek zabrać coś, co umili nam długie wieczory. Ja zabieram ulubioną książkę lub ipoda do słuchania ulubionej muzyki.

No i nie zapomnijcie o ładowarce do telefonu, żeby być na bieżąco z rodzinką i znajomymi.
Mam nadzieję, że dzięki mojej podpowiedzi będzie Wam łatwiej zdecydować co zabrać na obóz konny.


 

4.1
Oceń
(12 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Co zabrać na zimowy obóz konny - opinie i komentarze

GabaKoniara10GabaKoniara10 (2013-01-09 18:38)
0
Według mnie naprawdę dobrze to sformułowałaś! Widać, że jesteś uzdolniona i też jest to mądry wpis. Dlatego oddając głos dałam tobie 5 gwiazdek!
ToporzyskoADMINToporzyskoADMIN (2013-11-20 14:03)
0
Hmmm no tak nauszniki pod kask jeździecki u nasz przydatne, narty, łyżwy, strój kąpieowy w Toporzysku też się przyda http://www.galopuje.pl/_backoffice/index.php?pokaz=view_news&typ_newsa=

skomentuj ten artykuł