Brązowa Odznaka Jeździecka PZJ

/ 1 komentarzy

Brązowa Odznaka Jeździecka PZJ  - pzj, jeździeckiego, prawo, przepisy, zdjęcia, opinie

Niedawno, bo 31.08.2011 zdałam na Brązową Odznakę Jeździecką PZJ (w skrócie BOJ). Myśląc jakie techniki zastosowałam przy nauce postanowiłam się nimi z Wami podzielić :)

Teoria:
Teoria składa się z 345 pytań (spokojnie - zadają góra 5 :) ). Uwaga! Osoby poniżej 11 roku życia uczą się tylko od 1 do 83! Pytania nie są trudne. Wiele nawiązuje do siebie np.:
1. Czy konie chorują na grypę?
2. Jak zapobiegać końskiej grypie?
Niestety niektóre są tak zawiłe, że trzeba je wykuć na pamięć. Ja uczyłam się ich poprzez czytanie ich na okrągło (zawarte pytania posiadają też odpowiedzi). Na samym końcu np. 2-3 dni przed egzaminem poproś kogoś, aby cię przepytał.
Tu znajdziecie zatwierdzony przez PZJ zestaw pytań wraz z odpowiedziami ---> http://www.blogkonie.pl/wp-content/uploads/2010/06/brazowa_odznaka_pytania_odpowiedzi.pdf

Ujeżdżenie
Ujeżdżenie to program ujeżdżeniowy do przejechania na czworoboku 20x40m. Aby go przejechać wymagane są umiejętności w zakresie poruszania się w stępie pośrednim, kłusie roboczym anglezowanym, ćwiczebnym i w półsiadzie oraz galopie w pełnym siadzie. Na początku narysuj go sobie na kartce, aby było łatwiej zapamiętać gdzie co zrobić i w jakim chodzie. Jeśli chcesz go przejechać konno poproś instruktora o ustawienie na placu czworoboku, abyś mógł/mogła ćwiczyć.
Tu znajdziecie zatwierdzony przez PZJ program próby ujeżdżeniowej ---> http://www.blogkonie.pl/wp-content/uploads/2010/06/brazowa_odznaka_pytania_odpowiedzi.pdf
A tutaj ustawienie liter na czworoboku 20x40m ---> http://www.blogkonie.pl/wp-content/uploads/2007/11/czworobok1.jpg

Skoki:
Część skokowa, to parkur składający się z 4 przeszkód o wysokości od 50cm do 70cm. Uwaga! Kuce max. 60cm. Pierwsza przeszkoda to koperta 50cm z 3 drągami do najechania z kłusa i zagalopowanie po niej na prawą nogę. Druga przeszkoda to stacjonata 70cm najazd z galopu i lądowanie na lewą nogę. Trzecia przeszkoda to stacjonata 70cm do najechania z galopu i lądowanie na prawą nogę. Czwarta przeszkoda to okser 70x70cm do najechania z galopu i lądowanie na prawą nogę. Następnie jazda galopem w półsiadzie i zatrzymanie przed określoną linią.
Tu znajdziecie zatwierdzony przez PZJ parkur ---> http://www.blogkonie.pl/wp-content/uploads/2010/06/parkur-braz.pdf

Sprawdź także Brązowa odznaka pzj.

Życzę zdania odznaki :)


 

4
Oceń
(4 głosów)

 

Galopuje.pl poleca

 

Brązowa Odznaka Jeździecka PZJ - opinie i komentarze

wglazer606wglazer606 (2013-09-22 16:53)
0
Dzięki, w październiku zdaję brąz i przydał mi się ten wpis :)

skomentuj ten artykuł

Gorąca piątka