Weterynaria koni, choroby koni, leczenie koni

Weterynaria
 
 

Weterynaria koni, choroby koni, leczenie koni

Weterynaria koni doczekała się obecnie wysokiej rangi. Powstające jak grzyby po deszczu kolejne, profesjonalne ośrodki zajmujące się leczeniem koni i publikacje na ten temat uzmysławiają nam jak rozległy i skomplikowany jest temat choroby koni. Właściwa opieka zdrowotna to nie wymysł branży liczącej na duże pieniądze, ale wymóg i obowiązek każdego właściciela odpowiednio dbającego o swoje konie - leczenie koni. Niewłaściwe przetrzymywanie zwierzaków, źle urządzona, stajnia, źle dobrany pokarm, mogą spowodować nieobliczalne konsekwencje. Weterynaria, choroby i urazy koni, jak leczyć konie, jak rozpoznać chorobę. Jak dbać o zdrowie koni. Weterynaria koni od A do Z. Opisy, porady społeczności portalu, zachęcamy do lektury i skorzystania ze sprawdzonych sposobów.

kowale   agroturystyka   kowale


 • Prezentujemy kolejny film galopuje.pl! Tym razem Olga Kulesza opowiada o budowie głowy konia. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie są podobieństwa i różnice w porównaniu do ludzkiej głowy?  

  czytaj więcej » 0


 • Zapraszamy do przeczytania dalszej części rozmowy z Pauliną Puchałą na temat masażu koni. Czy tylko sportowe konie potrzebują masażu? Jak działać, żeby pomóc, ale nie spowodować urazu? Paulina Puchała swoimi zabiegami zarówno utrzymuje konie w dobrej formie, jak i pomaga,kiedy dojdzie już do pewnych zaburzeń.

  czytaj więcej » 0


 • Odkąd pamiętam zawsze w środowisku zdania były podzielone. Znam właścicieli, których konie noszą derki cały rok, ale są i zdecydowani ich przeciwnicy, którzy nigdy nie założą swojemu koniowi derki. Skąd takie rozbieżności w używaniu derek? Istnieje wiele teorii na temat derkowania koni.

  czytaj więcej » 4


 • Mieszkamy w ciepłych domach, pracujemy w ogrzewanych budynkach, chodzimy na siłownię, pijemy gorącą herbatkę - żyjemy komfortowo, szczególnie porównując nasze warunki do tego na co muszą być przygotowane konie. Pomimo tego, że konie lepiej znoszą zimno, to zima jest okresem, gdzie mogą nabawić się wielu chorób i kontuzji.

  czytaj więcej » 0


 • Dlaczego to piszę? Bo z końmi jestem już ponad 20 lat, w różnym charakterze, od dziecka uczącego się jeździć w podwarszawskim klubie, poprzez studenta, a potem lekarza weterynarii...

  czytaj więcej » 3


Weterynaria - czytaj więcej »


Weterynaria - grupy tematyczne:

Założyłam tę grupę, z myślą o tych, którzy potrzebują porady innych, doświadczonych hodowców hodowcy…»

159 użytkowników | 290 wątków

Choroby wewnętrzne koni to grupa stworzona z myślą o osobach, które chcą wybrać szpital dla koni. Tu…»

15 użytkowników | 83 wątków

Choroby kopyt to dział poświęcony rozmowie o chorobach i leczeniu kopyt u koni. Zobacz listę tematów…»

18 użytkowników | 78 wątków

Choroby skóry u koni to miejsce, w którym prowadzimy rozmowy o dolegliwościach skórnych u koni. Poru…»

14 użytkowników | 37 wątków


polityka prywatności