Strój jeździecki, strój do jazdy konnej, ubiór jeźdźca

Strój jeździecki
 
 

Strój jeździecki, strój do jazdy konnej, ubiór jeźdźca

Strój jeździecki, podobnie jak w innych dyscyplinach sportowych, rządzi się swoimi prawami. Strój do jazdy konnej - podstawowe elementy to: toczek, kamizelka ochronna, bryczesy, rękawiczki, sztylpy lub czapsy, buty i palcat. Najważniejszym elementem ubioru jest oczywiście toczek, który chroni głowę jeźdźca w razie upadku. Podczas zawodów zastępczo stosuje się kaski.

Inne elementy stroju też spełniają swoją rolę. Ubiór jeźdzca, czyli min. kamizelka, która jest specjalnie wzmocniona, chroni tak jak toczek w razie upadku. Z kolei bryczesy, czyli specjalne spodnie do jazdy konnej nie krępują ruchów i są wygodne dzięki braku szwów od wewnętrznej strony. Dodatkowo możemy stosować ochraniacze zakładane na nogę od kostki do kolana, które wzmacniają działanie łydki. Czapsy są odpowiednikiem ochraniaczy stosowanymi w jeździe westernowej, posiadają one długie nogawki. Zakłada się je na spodnie. Do tego buty i oczywiście palcat, który służy do wzmocnienia łydki, bądź ukarania nieposłusznego konia.

sklepy jeździeckie   instruktorzy jeździectwa   konie


 • Zapisując się na pierwszą jazdę,nie kupujemy profesjonalnego stroju jeździeckiego. Dlaczego? Nie ma to większego sensu,bo istnieje ryzyko że jazda konna się nam nie spodoba.W punktach opiszę wam co najlepiej na siebie włożyć. 

  czytaj więcej » 1


 • Trochę przedwcześnie, aczkolwiek z wielką przyjemnością prezentuję wam najnowszy produkt Pikeura - kask Pro Safe, który pod koniec czerwca powinien pojawić się w sklepach. Oprócz wyjątkowo starannego wykonania, kask charakteryzuje się niską wagą i doskonałym systemem wentylacyjnym. Powietrze wpływa przez przednie otwory i co bardzo istotne, znajduje ujście na tyle kasku. 

  czytaj więcej » 7


 • Od kilku dni sypie śnieg, temperatura spadła znacznie poniżej zera, a w wielu sklepach sportowych widać ożywienie z powodu zbliżających się ferii. Znikają nie tylko narty i łyżwy, ale też kaski i spodnie jeździeckie. Sezon na jazdę konną trwa wprawdzie cały rok, ale ostatnio coraz większą popularnością cieszą się zimowe obozy jeździeckie.

  czytaj więcej » 2


 • Upadek z konia, bądź strach przed upadkiem potrafią nie tylko skutecznie zniechęcić do jazdy konnej i opóźnić naukę, ale również stać się przyczyną groźnych kontuzji. Z myślą o bezpieczeństwie jeźdźców pojawiła się nietypowa, wyposażona w poduszkę powietrzną kamizelka ochronna hit-air firmy Mugen Denko. Jej wyjątkowość polega na tym, że nie tylko rozprasza siłę uderzenia, ale również ją pochłania. Zakładając taką kamizelkę zwiększysz swoje szanse na uniknięcie kontuzji i kalectwa. Nie licz na szczęście – postaw na bezpieczeństwo! W końcu profilaktyka jest dużo tańsza od rehabilitacji./ Tekst sponsorowany przez SafeRide.pl /

  czytaj więcej » 0


 • I warstwa-bielizna. Bielizna termiczna (termoaktywna)- odprowadza wilgoć i pot od ciała do dalszych warstw odzieży i na zewnątrz. Zatrzymuje ciepło. Bielizna termiczna to np. bluzki, kalesony (damskie i męskie), majtki i biustonosze. Jeździecka odzież termiczna ma wzmocnienia w miejscach które intensywnie pracują.

  czytaj więcej » 2


Strój jeździecki - czytaj więcej »


Strój jeździecki - grupy tematyczne:

Każda z nas chce jak najlepiej prezentować się na jeździe konnej. Jakie stroje są teraz modne, a co …»

85 użytkowników | 160 wątków

Buty do jazdy konnej to grupa, w której prowadzimy rozmowy o obuwiu wykorzystywanym w jeździectwie. …»

8 użytkowników | 23 wątków

Pikeur - sklep firma Pikeur, to prawdziwa legenda wśród odzieży jeździeckiej. Niezależnie od tego cz…»

261 użytkowników | 15 wątków

Grupa kaski jeździeckie powstała, aby pomóc Wam w wyborze odpowiedniego kasku. W tej grupie również …»

7 użytkowników | 12 wątków

Grupa strój jeździecki na zawody pomaga odpowiedzieć na wiele pytań związanych z odpowiednim ubiorem…»

14 użytkowników | 9 wątków

Ochraniacze jeździeckie to grupa, która powstała, aby rozmawiać o bezpiecznej jeździe konnej. Dowied…»

13 użytkowników | 5 wątków

Strój jeździecki - zobacz inne grupy »polityka prywatności