Hodowla koni, żywienie koni

Hodowla koni i żywienie koni, to duża odpowiedzialność. Można powiedzieć, że może się tym zająć tylko osoba, która dysponuje higieniczną stajnią, dobrze urządzoną i zapewniającą komfort przebywającym w niej koniom. Niezbędne są także dobre pastwiska i pasza, zawsze dobrej jakości, zawierająca nezbędne witaminy, mikroelementy i sole. Szczególną ostrożność należy zachować w momencie pojawienia się małych źrebiąt. Pamiętajmy, aby nie przebywały one w ciasnych pomieszczeniach, bez możliwości ruchu, wyjścia na świeże powietrze i słońce.

Zasady hodowli koni , Zasady żywienia koni. Kupowanie koni, utrzymanie, żywienie. Hodowla koni w Polsce. Przeczytaj informacje jak radzić sobie z hodowlą, reagować na schorzenia i choroby i żywienia koni. Rady na ten i inne tematy w poniższych materiałach blogerów galopuje.pl.

Hodowla koni - aktualności


Hodowla koni

Czego potrzebują końskie kopyta?

Powiedzenie „Bez kopyt nie ma konia” zna chyba każdy koniarz. Jest ono bardzo prawdziwe, ponieważ to od kopyt zaczyna się poprawna mechanika całego końskiego, półtonowego ciała

Hodowla koni

Podkuwacz-ortopeda - Alfred Wrzeszcz

Pierwszy z cyklu wywiadów, z których dowiecie się w jaki sposób praca z końmi, może stać się sposobem na życie!   2

Hodowla koni

Upały to zmora!

Upał to zmora! Przyszło lato, i pogoda odpowiedziała palącym słońcem

Hodowla koni

Czy to ty, czy to ja?

W roku 2013, we Włoszech urodziła się pierwsza sklonowana klacz, o imieniu Prometea 3

Hodowla koni

Jak myć konia?

Polewanie rozgrzanego konia zimną wodą to proszenie się o kłopoty 2

Hodowla koni

Jak przygotować konia do zimy?

Okres jesienny jest trudny dla koni przede wszystkim ze względu na kończącą się trawę na pastwiskach, częstsze opady deszczu, spadek temperatury, zmianę sierści.


polityka prywatności