Hodowla koni, żywienie koni - zasady, jak hodować konie?

Hodowla koni
 
 

Hodowla koni, żywienie koni

Hodowla koni i żywienie koni, to duża odpowiedzialność. Można powiedzieć, że może się tym zająć tylko osoba, która dysponuje higieniczną stajnią, dobrze urządzoną i zapewniającą komfort przebywającym w niej koniom. Niezbędne są także dobre pastwiska i pasza, zawsze dobrej jakości, zawierająca nezbędne witaminy, mikroelementy i sole. Szczególną ostrożność należy zachować w momencie pojawienia się małych źrebiąt. Pamiętajmy, aby nie przebywały one w ciasnych pomieszczeniach, bez możliwości ruchu, wyjścia na świeże powietrze i słońce.

Zasady hodowli koni , Zasady żywienia koni. Kupowanie koni, utrzymanie, żywienie. Hodowla koni w Polsce. Przeczytaj informacje jak radzić sobie z hodowlą, reagować na schorzenia i choroby i żywienia koni. Rady na ten i inne tematy w poniższych materiałach blogerów galopuje.pl.

transport koni   weterynaria   hodowla koni


 • Pojenie jak i żywienie koni choć często uważane za odrębne tematy, są jednak ze sobą bardzo ściśle powiązane. Woda jest najpoważniejszym składnikiem organizmu końskiego.

  czytaj więcej » 0


 • System padokowy Paddock Paradise wymyślił i wprowadził do świadomości koniarzy Jaime Jackson. Założeniem Paddock Paradise jest uczynić padokowanie czymś jeszcze bardziej naturalnym dla koni.

  czytaj więcej » 0


 • W przeszłości rozwój gospodarczy danego kraju był silnie uzależniony od poziomu rozwoju jeździectwa. Stadniny hodowały konie przeznaczone do konkretnych zadań...

  czytaj więcej » 1


 • Targ w Skaryszewie w tym roku odbył się bez dramatycznych wydarzeń. Nie znaczy to jednak że wszystko było idealne, plac na którym wybudowano wiaty dla wystawianych do sprzedaży koni, okazał zbyt mały dla zgromadzonych tam koni.

  czytaj więcej » 0


 • Każdy jeździec od dziecka marzy o własnym kucu, a potem - koniu. Mój pierwszy koń nazywa się Diablko, jest ślicznym haflingerem, a jego sierść błyszczy w ciemnościach. Niestety ma jedną wadę - galopuje tylko w moich snach. Dlatego przed kupnem konia dobrze się zastanów, jakiego właściwie byś chciała. Musisz wiedzieć, że sen pozostanie tylko twoim snem, natomiast koń jest istotą żywą, o którą musisz dobrze zadbać.

  czytaj więcej » 0


Hodowla koni - czytaj więcej »


Hodowla koni - grupy tematyczne:

Założyłam tę grupę, z myślą o tych, którzy potrzebują porady innych, doświadczonych hodowców hodowcy…»

162 użytkowników | 294 wątków

Pasze dla koni stanowią istotny element codziennej diety naszych zwierząt, wpływając w znacznym stop…»

28 użytkowników | 48 wątków

Adopcja koni zapraszamy do grupy poświęconej adopcjom koni z całej Polski. Chcesz adoptować konia? S…»

56 użytkowników | 20 wątków

Grupa przeznaczona dla miłośników kucyków i pony. Dlaczego tak jak kochamy, jak się na nich jeździ i…»

25 użytkowników | 13 wątków

Kosmetyki dla koni to dziś potężna branża która regularnie informuje nas o nowinkach, które mają umi…»

25 użytkowników | 12 wątków

Zapraszam do grupy wszystkich miłośników konskich fryzur. Będziemy dzielić się doświadczeniem i pi…»

55 użytkowników | 6 wątków

Hodowla koni - zobacz inne grupy »polityka prywatności