Hodowla koni, żywienie koni - zasady, jak hodować konie?

Hodowla koni
 
 
Subskrybuj:śledź temat

Hodowla koni, żywienie koni

Hodowla koni i żywienie koni, to duża odpowiedzialność. Można powiedzieć, że może się tym zająć tylko osoba, która dysponuje higieniczną stajnią, dobrze urządzoną i zapewniającą komfort przebywającym w niej koniom. Niezbędne są także dobre pastwiska i pasza, zawsze dobrej jakości, zawierająca nezbędne witaminy, mikroelementy i sole. Szczególną ostrożność należy zachować w momencie pojawienia się małych źrebiąt. Pamiętajmy, aby nie przebywały one w ciasnych pomieszczeniach, bez możliwości ruchu, wyjścia na świeże powietrze i słońce.

Zasady hodowli koni , Zasady żywienia koni. Kupowanie koni, utrzymanie, żywienie. Hodowla koni w Polsce. Przeczytaj informacje jak radzić sobie z hodowlą, reagować na schorzenia i choroby i żywienia koni. Rady na ten i inne tematy w poniższych materiałach blogerów galopuje.pl.

transport koni   weterynaria   hodowla koni


 • Każdy jeździec od dziecka marzy o własnym kucu, a potem - koniu. Mój pierwszy koń nazywa się Diablko, jest ślicznym haflingerem, a jego sierść błyszczy w ciemnościach. Niestety ma jedną wadę - galopuje tylko w moich snach. Dlatego przed kupnem konia dobrze się zastanów, jakiego właściwie byś chciała. Musisz wiedzieć, że sen pozostanie tylko twoim snem, natomiast koń jest istotą żywą, o którą musisz dobrze zadbać.

  czytaj więcej » 0


 • Maść koni to barwa sierści pokrywającej jego ciało razem z barwą ogona i grzywy. Jest to cecha uwarunkowana genetycznie. Umaszczenie jest bardzo istotne dla identyfikacji oraz ewidencji w dokumentach. Możemy wyróżnić parę podstawowych maści:

  czytaj więcej » 0


 • W wielu stajniach można się spotkać się z zimowym dokarmianiem koni w ciągu dnia na pastwisku. Świetny pomysł? To zależy w jaki sposób takie karmienie się odbywa. Organizm koni jest przystosowany do ciągłego przyjmowania pożywienia. W większości stajni konie jedzą dwa - trzy razy dziennie. O ile karmienie poranne i wieczorne nie są bardzo uciążliwe

  czytaj więcej » 2


 • Koń czystej krwi arabskiej - jedna z podstawowych ras koni gorącokrwistych, uważana często za kwintesencję piękna konia.Konie arabskie pojawiły się na Półwyspie Arabskim co najmniej 2500 lat temu.Konie arabskie są bardzo wytrzymałe, niewymagające w hodowli i szybkie w galopie. Na długich dystansach nie mają sobie równych. Są inteligentne, wrażliwe i przywiązane do człowieka.

  czytaj więcej » 3


 • Konie achał-tekińskie. Pochodzenie: Azja Środkowa. Historia. Historia koni achał-tekińskich jest trochę niejasna. Wiadomo, że wywodzą się od koni turkmeńskich. Żyły z plemieniem koczowniczym Tekke na stepach i pustyniach. Do dziś podróżując po Turkmenistanie można je zobaczyć. Podobno ok. 500 r.p.n.e. konie te używane były przez żołnierzy króla Persji Dariusza.

  czytaj więcej » 12


Hodowla koni - czytaj więcej »


Hodowla koni - grupy tematyczne:

Założyłam tę grupę, z myślą o tych, którzy potrzebują porady innych, doświadczonych hodowców hodowcy…»

157 użytkowników | 265 wątków

Pasze dla koni stanowią istotny element codziennej diety naszych zwierząt, wpływając w znacznym stop…»

28 użytkowników | 43 wątków

Adopcja koni zapraszamy do grupy poświęconej adopcjom koni z całej Polski. Chcesz adoptować konia? S…»

54 użytkowników | 20 wątków

Kosmetyki dla koni to dziś potężna branża która regularnie informuje nas o nowinkach, które mają umi…»

25 użytkowników | 12 wątków

Grupa przeznaczona dla miłośników kucyków i pony. Dlaczego tak jak kochamy, jak się na nich jeździ i…»

24 użytkowników | 12 wątków

Zapraszam do grupy wszystkich miłośników konskich fryzur. Będziemy dzielić się doświadczeniem i pi…»

53 użytkowników | 6 wątków

Hodowla koni - zobacz inne grupy »polityka prywatności