Akademia Jeźdźca i konia


Katarzyna Neuberg-Zuchowicz

Katarzyna Neuberg-Zuchowicz, dr nauk rolniczych w zakresie zootechniki, instruktor sportu ze specjalnością jeździectwo. Była zawodniczka skoków przez przeszkody i ujeżdżenia. Od 4 lat pracuje jako doradca żywieniowy. Łącząc pasję do nauki i jeździectwa zgłębia zagadnienia związane z fizjologią wysiłku koni sportowych. Na co dzień opiekuje się 5 końmi w przydomowej stajni.

zadaj pytanie ekspertowi zobacz porady


Aleksandra Lusina

Aleksandra Lusina, to obecnie jedna z najbardziej znanych i cenionych amazonek w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Od kilku lat w czołówce najlepszych zawodników w tej dyscyplinie. Ola Lusina, mimo młodego wieku, już wpisała się w historię skoków przez przeszkody, zdobywając w 2007 roku – jako pierwsza kobieta w Polsce, tytuł mistrza Polski seniorów w dyscyplinie skoków. Aleksandra Lusina powtórzyła ten sukces dwukrotnie. Aktualnie członek kadry narodowej w skokach przez przeszkody.

zadaj pytanie ekspertowi zobacz porady


Mściwoj Kiecoń

Można śmiało powiedzieć, że Mściwoj Kiecoń jeździectwo ma we krwi. Pasją do jazdy konnej zaraził go ojciec. Mściwoj Kiecoń jeździ konno już od 5 roku życia. Olbrzymia pasja do koni zaowocowała licznymi sukcesami, m.in. aktualnym tytułem Mistrza Polski w skokach przez przeszkody oraz dołączeniem do grona kadrowiczów w dyscyplinie skoków. Mściwoj Kiecoń Torwar 2011.

zadaj pytanie ekspertowi zobacz porady


Piotr Sawicki

Piotr Sawicki jeździ konno już od dzieciństwa, dziedzicząc zamiłowanie do jazdy konnej od rodziny. Swoje umiejętności i wiedzę zdobył m.in. dzięki wyjazdowi na kontrakt do Szwajcarii, a także kilkunastoletniej pracy w niemieckich stadninach. Piotr Sawicki już w wieku 16 lat zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów. Obecnie członek kadry narodowej w dyscyplinie skoków.

zadaj pytanie ekspertowi zobacz porady
Piotr Mazurek

Piotr Mazurek, to obecnie jeden z najbardziej znanych zawodników w dyscyplinie powożenia zaprzęgami, z sukcesem startujący ze swoją ekipą jako Mazurek Horse Team na międzynarodowych zawodach. Zamiłowanie do koni ma w genach – jego rodzina już od 5 pokoleń zajmuje się hodowlą koni. Z wykształcenia Piotr Mazurek jest lekarzem weterynarii. Jako jeden z nielicznych Polaków wystąpił na olimpiadzie jeździeckiej w Kentucky 2010.

zadaj pytanie ekspertowi zobacz porady


Dariusz Orzoł

Dariusz Orzoł, to sędzia FEI w skokach, sekretarz Kolegium Sędziów PZJ, wykładowca na kursach podstawowych i licencyjnych w skokach, a także konsultant związkowy ds. informatyzacji. Wcześniej pełnił funkcję v-ce prezesa Gdyńskiego Towarzystwa Hippicznego, szefa sędziów w Pomorskim Okręgu, krajowego sędziego PZJ 1 klasy w skokach i WKKW. Dariusz Orzoł, to jeden z najbardziej znanych w Polsce specjalistów od prawa jeździeckiego.

zadaj pytanie ekspertowi zobacz porady